shadow

Facebook і Twitter виявили несправжні акаунти у величезній кількості

Facebook і Twitter знайшли і видалили сотні акаунтів, які були, мабуть, створені для цільових користувачів в США, Великобританії, Латинській Америці і на Близькому Сході. Але не зрозуміло, для чого вони повинні були використовуватись.

Акаунти були прив’язані до іранських ІР адрес і знавці кібербезпеки заявили, що одна з ймовірних причин створення акаунтів – просування геополітичної програми Ірану по всьому світу.

Але чи могли ці реєстрації бути налаштовані на запуск більш конкретної і цілеспрямованої атаки – залишається неясним. Експерти також заявили, що вони були цілком впевнені у тому, що акаунти реєструвались в Ірані.

В даний час ведеться розслідування того, як саме велика мережа дезінформації була зареєстрована і для чого могла б бути використана.

“Ми багато чого ще не знаємо,” сказав бос Facebook Марк Цукерберг.

“Ми регулярно бачимо, як люди намагаються зловживати нашими послугами усіма можливими способами”, – сказав він. Він описав постійні спроби незаконного використання його програмних засобів як “складні і добре фінансовані зусилля, що не збираються зупинятися”.

Росія раніше була пов’язана зі схожими онлайн кампаніями, в тому числі докладались зусилля, щоб посіяти політичні розбіжності серед американських виборців, але дослідження вказують, що така ж тактика зараз використовується для різних цілей.

“Ми встановили, що не тільки Росія займається даним видом діяльності”, – сказав Фостер, інформаційний аналітик компанія fireeye, повідомляє Reuters.

Іранська активність була спрямована на “анти-Саудівської Аравії, антиізраїльські і пропалестинські теми” і пропаганду політики, сприятливої для Ірану, таку як американсько-іранська ядерна угода.

Іранська місія ООН не відреагували на прохання про коментар.

Даний висновок також викликає неспокій про зовнішні спроби зриву проміжних виборів у США в листопаді.

У понеділок Microsoft заявила, що хакери, пов’язані з російським урядом, намагалися вкрасти по електронній пошті облікові дані від американських політиків і дослідницьких центрів.

Компанія fireeye повідомила, що іранська діяльність не з’явилась, щоб вплинути на майбутні вибори, хоча деякі пости, спрямовані на користувачів у США, не приймають “лівих особистостей” і займають позицію проти президента Дональда Трампа.

Вправа “може запропонувати більш активні спроби вплинути на внутрішній американський політичний дискурс” є майбутнє, Фостер сказав, але “ми просто не бачили ще.”

Компанія fireeye сказав, що США-цілеспрямованої діяльності збільшили в минулому році, всього через кілька місяців після того, як Трамп вступив на посаду, з веб-сайтів і акаунтів в соціальних мережах постинг мемів і статей, деякі з яких були явно скопійовані з авторитетних американських і іранських новинних агентств.

У деяких випадках домени, для фейк сайтів, таких як “американський журнал” і “свобода Вільна преса” були спочатку зареєстровані років перед виборами 2016 року, в 2014 і 2013 роках, але більшість діяла до минулого року, повідомила компанія fireeye.

Арабська мова-мова, на Близькому Сході-орієнтовані веб-сайти з’являються, щоб бути частиною тієї ж кампанії, компанія додала.

Технологічних компаній по-різному говорили, що вони пов’язані рахунків в Іран на основі числа користувачів телефонів, адреси електронної пошти, реєстрація на сайті звіти і строки дії зіставлення облікових записів іранських робочих годин.

Компанія fireeye заявила про “помірною упевненістю” про іранському походження, але сказав, що він не був в змозі зв’язати облікові записи для конкретної організації або приватні особи.

Сотні тисяч людей слідували одна або кілька сторінок Facebook залучений в кампанії, Facebook сказав.

Він навів приклади віддалених постів, у тому числі карикатури із зображенням ізраїльського солдата виконанні Палестинської і фальшивий фільм, плакат, який зображає Президента Трамп, обнявши лідера Північної Кореї Кім Чен Ина.

Проводки, наведені компанія fireeye висловив похвалу за американськими політиками та іншими користувачами Twitter, який піддав критиці рішення козирної адміністрації у травні відмовитися від іранської ядерної пакт, згідно з яким Іран погодився приборкати свою ядерну програму в обмін на послаблення санкцій.

Деякі акаунти в Твіттері і Facebook були розроблені, щоб виглядати так, як ніби вони були реальними людьми в США, Великобританії і Канади, згідно fireeye. Рахунків використовується комбінація різних хештегі, щоб займатися культурою США, включаючи “#lockhimup,” “#impeachtrump” і “notmypresident.”

Twitter, який назвав ці дії “скоординована маніпуляція”, – сказав він вилучений 284 рахунків.

Facebook сказав, що це знято 254 сторінок і 392 рахунків за всієї своєї флагманської платформи, а також свій сервіс Instagram. Деякі з рахунків подій і пов’язаних з ними груп.

Рахунків витратив близько 12000 доларів на рекламу через Facebook і Instagram, використовуючи різні валюти, Facebook сказав. Компанія заявила, що повідомила американського казначейства і державних департаментів закупівель, які можуть потенційно порушити санкції.

Алфавіт, який включає в себе Google і YouTube, не відповів на прохання прокоментувати.

Facebook заявив у вівторок, що він також вилучені деякі акаунти прив’язані на “джерела в уряді США раніше були визначені як російські військові спецслужби”.

Ці рахунки беруть участь в “неподлинное поведінка” ставлення до політики в Сирії і на Україні, Facebook сказав, відзначаючи, що активність не з’явиться пов’язана з іранською кампанії.

Facebook у минулому місяці зняли 32 сторінки і акаунти прив’язані до іншого дезінформаційна кампанія, не описуючи його походження.